Tähtis ei ole mitte see, mida Sa kunagi tegid, vaid see mida Sa igapäev teed.

Tutvustus: Siiri Sänn – Sinu Ettevõtluskonsultant ja Mentor

Usun, et

 • piirid iseendale seab inimene ise
 • selge sihtmärk lühendab teekonda
 • lihtsuses peitub suur vägi
 • ausus on edu vundament
 • mida suuremalt unistada, seda tõenäolisem
  on unistuste täitumine

Oma töös ettevõtjatega olen tihti näinud, kui ebakindel, segadusseajav võib olla oma äri või uue projekti alustamise protsess. Vahet pole, kas oled alustaja või juba aastaid tegutsenud ettevõtja, mured tunduvad ikka sama suured ja keerulised. Mentori ja koolitajana aitan sul esialgu hirmutavast ideede ja soovide puntrast kujundada selge plaani.

Pagasis on üle 12 aasta EAS-is ettevõtluskonsultandina, lisaks sellele enam kui kümme aastat olen hoidnud järjel väikeettevõtete raamatupidamist ja aidanud Swedbankis laenu tagasimaksetega hättajäänud kliente. Olen ettevõtluskoolitaja ja minu kursuse on praeguseks läbinud juba üle 200 inimese. Olen ka ettevõtjana alustajatele mõeldud töövihiku autor.


Millega inimesed minu poole pöörduvad?

 • Praktilised nõuanded: Olen käinud läbi erinevate valdkondade rägastikud – alates tootmisest kuni teenusteni (kergetööstus, puidutööstus, IT arendus, metall, laevaehitus, toitlustus, teenindus). 
 • Ettevõtlusalane nõu ja julgustus: Kui sul on suurepärane äriidee, aga ei tea, kust alustada.
 • Uued vaatenurgad: Vaatan asju teistmoodi ja vajadusel teeme 360 kraadi pöörde, parima vaate leidmiseks. 
 • Isikliku arengu toetus: Aitan sul kasvada mitte ainult ettevõtjana, vaid ka inimesena. Ma olen veedunud, et sisemise mina avastamine on parim kompass, et saavutada.

Kliendid minust

Töövihiku “Samm-sammult ettevõtjaks” tagasiside

Siiri oli minu juhitud ettevõtte Puidukoda OÜ pikaaegne kliendihaldur EASis. Olime Siiri personaalse suhtumisega ja avatud suhtlusstiiliga väga rahul. Ta võttis vaevaks süveneda oma klientide ettevõtetesse põhjalikult, et mõista nende tegelikke vajadusi ja pakkuda välja omapoolseid lahendusi probleemidele. See sisaldas ka “ebameeldivate” küsimuste esitamist (kuid alati konstruktiivses vormis) ja küsitavate tegevuste ning plaanide esiletoomist, seda kõike selleks, et klienti kõrvaltvaataja pilguga natuke suunata ja panna mõtlema asjadele erinevate nurkade alt.

Siiri tegi oma klientide heaks palju rohkem, kui tema ametijuhend ja töökohustused eeldasid, ta oli päriselt hea konsultant, mitte keskmine rea-ametnik. Siiri hoidis meid (ja tõenäoliselt ka teisi oma pikaaegseid kliente) ja meie hoidsime teda ka väga. Soovin Siirile tuult tiibadesse uutes tegemistes, ma olen 110% veendunud, et ta on nendes tegemistes sama edukas ja teeb seda samasuguse kire ja pühendumusega.

Kristjan Saks

Primewood juhatuse liige/ Puidueksperdid juhatuse liige / KS Investeeringud omanik

Esialgu sain Siiri kontakti, kui otsisin head Coach’i.

Kohe tutvudes aga oli selge, et oma suure kogemuste-pagasiga sobib ta veel paremini meie StartUP ärinõustaja rolli täitma!

Meie tiimil on Siiriga jube hea klapp – ühelt poolt mõnus “fun” ja turvaline keskkond uute mõtete väljakäimiseks, teiselt poolt aga vahetu konstruktiivne tagasiside kõigele. Mis iganes ma enne koosolekut ette planeerin, alati lõpuks täiesti uued kuldsed ideed sellest sünergiast tekkinud.

Oleme väga tänulikud Siirile ja kindlasti soovime koostööd jätkata aastaid

Tauri Läänes

Green Logistics Revolution OÜ asutaja

Siiriga suheldes on kohe aru saada, et ta on oma valdkonna spetsialist. Tema nõuanded on olnud väga konstruktiivsed ja asjakohased. Tänu temale oleme suutnud avastada ettevõtte arengufaasis uusi potensiaalseid riske ning need elimineerida.

Töö temaga on alati olnud väga produktiivne. Me usume, et mida varem Siiri poole pöörduda, seda rohkem säästate aega, raha ja närve

Richard Kool

alustav ettevõtja

Siiri on suuresti aidanud konstruktiivselt hinnata nii meie alustava ettevõtte äriplaani kui ka üldse kogu ärimudelit. Tänu temale oleme suutnud nii mõnedki nurgad ära lihvida ning olla toetusteks kõlbik. Siiri õiged küsimused võivad küll mõnikord valusad olla, aga just sellist edasiviivat kriitikat ongi vaja. Tema kannatlikkus tunde ja tunde meie lennukaid ideid kuulata ning tagasisidestada on imetlusväärsed.

Lisaks olen täiesti uue nüansina saanud Siirit kasutada coach´ina. Seda julgen samuti kahe käega soovitada kõigile, kes isiklike või tööalaste probleemidega silmitsi. Siiri omandatud coaching´u-tehnikad aitavad kliendil kogeda nii mõnegi heureka-hetke. Selline kombinatsioon erinevaid kompetentse võimaldab tal olla valdkonnast sõltumatult iga ettevõtte parimaks nõuandjaks.

Gerli Palgi

Gratitude Services, asutaja ja juhatuse liige

Meil kõigil on oma nägemus sellest, kuhu tahame jõuda või mida tahame luua. Kuid tihti on selle kirjeldamine kõigile arusaadaval viisil raske, puudu on loogilisest ülesehitusest, või on erinevad peatükid üheks loogiliseks tervikuks sidumata.

Siiriga koostöös loodud tervik on tänaseks ennast tõestanud ning selle alusel on võimalik mul märksa edukamalt oma plaanidega edasi liikuda.

Allan Selirand

Diplomatic Delivery, asutaja ja juhatuse liige

Väga hea koolitaja! On alati abivalmis, valdab oma ala süviti ja tema koolitustel on reeglina lõbus ja hea meeleolu.
Aitäh Sulle Siiri!

Hendrik Karm

ettevõtluskoolitusel osaleja

Mulle väga meeldis, kuidas ta ettevõtluskursust läbi viies esitas laiema nurga alt, mitte ainult ei rääkinud faktidest ja arvudest, vaid lisas ka infot inimkäitumise ja psühholoogia kohta.
Tänan sind selle eest!

Kaisa Laht

ettevõtluskoolitusel osaleja

Just teie arvamus minu tegemistest-ettevõtmistest julgustas ja innustas mind kindlamalt liikuma valitud sihil. Kohtumiseni Popup klaasistuudios.

Jüri Heinla

ettevõtluskoolitusel osaleja

Siiri on väga hea ettevõtluse mentor. Tal on alati jagada põnevaid juhtumisi enda kogetust ja õpitust. Temaga on tore diskuteerida nii ettevõtlusest kui ka isiklikel teemadel.

Mulle meeldis, et tunnid algasid alati sellega, kuidas me endast tundsime, mis andis kohe vabama õhkkonna tundi. Kui vahepeal tundub, et ta ütleb natuke karmilt, siis tegelikult on ta väga hooliv ja toetav. Kõigele leiab vastuse ja lahenduse, kui ainult endal on tahe ja motivatsioon!

Anne Liis Laikjõe

ettevõtluskoolitusel osaleja

Eraldi soovin välja tuua, kuidas Siiri kultiveerib tulevastesse ettevõtjatesse eetilisust ja vastutustundlikku käitumist oma riigiga.

Kokkuvõttes sain palju vajalikke teadmisi ja julguse alustada ettevõtlusega. Koolituse käigus Siiri juhendamisel valminud äriplaanile sain Töötukassast toetuse juba esimese taotlemise esimesel ringil 🙂

Saatma jääb Siiri koolitust läbiv julgustus “Ma saan hakkama!”.

Aitäh, Siiri, selle kogemuse, inspiratsiooni ja abi eest!

Kristiina Saarniit

ettevõtluskoolitusel osaleja

Super kvaliteet ja siht on Siiril koolitusel ja koolitab hästi, et iga osaleja jõuaks selleni, et enda ettevõte luua.

Sellel koolitusel osalemine andis julgust ja tarkust enda ettevõtte loomiseks palju juurde.

Nagu koolis oli, et jäämäe tipp on väike, mida me näeme, kuid all on suurem osa, mida tuleb hoolikalt jälgida, et ettevõtlus sujuks nii nagu me soovime.

Julgelt soovitan Siiri Sänni, et kui tuleb temalt koolitus kuskil, siis tuleb sellest kinni haarata.

Iga tund, mis kohal käisin oli meeldiv ja super. Mina tänan selle koolituse eest.

Ülari Rüütmaa

ettevõtluskoolitusel osaleja